De boerdereeje van Hendrikus Ofrein in Oll’ndeever

Hendrikus Ofrein is geboren op 22 november 1858 in Oll’ndeever. Hij is overleden op 29 oktober 1933 in Oll’ndeever. Hij trouwde op 4 september 1889 in Deever met Hillechien Bruggink. Zij is geboren op 5 november 1863 op de Smilde. Zij is overleden op 18 maart 1937 in Oll’ndeever. Beiden zijn begraven in de Baargakkers an de Grönnegerweg bee Deever.

De familie Hendrikus Ofrein woonde in een boerderij in Oll’ndeever. Die boerderij heeft tegenwoordig als adres Holtenweg 4.
Het echtpaar Hendrikus Ofrein en Hillechien Bruggink kreeg hier zeven kinderen, te weten: Tjeert (28 december 1889), Klaas (5 januari 1892),  Harmina (29 januari 1893), Frederik (7 april 1895), Roelof Ofrein (1 januari 1898), Hendrik (10 december 1900), Gerard (13 december 1903).

De tweede zoon Klaas Ofrein is niet getrouwd geweest. Hij bleef wonen en werken in de boerderij van zijn ouders in Oll’ndeever. Klaas Ofrein was boer. Hij leverde melk aan de zuivelfabriek aan het Moleneinde in Deever. Op zijn melkbussen stond het nummer 199. Hij is overleden op 27 oktober 1955 in Oll’ndeever. Hij is begraven in de Baargakkers an de Grönnegerweg bee Deever. Wie van de zeer gewaardeerde bezoekers van ut Deevers Archief heeft aanvullende gegevens over hem ?

De zeer gewaardeerde bezoeker van ut Deevers Archief, die nog steeds een verstokte liefhebber van afbeeldingen op papier is, kan op bladzijde 216 van het in 2009 uitgegeven boek Oldendiever in de twintigste eeuw van de Historische Vereniging Vroegere Gemeente Diever, zeg maar de heemkunduge vurening uut Deever, een niet in dit bericht getoonde afbeelding van de boerderij van Klaas Ofrein bewonderen. Maar ja, dan moet je wel in het bezit van dat papieren boek zijn of dat papieren boek bij iemand in kunnen zien.

De redactie meent te weten dat de boerderij na het overlijden van Klaas Ofrein bewoond is geweest door Harman (Herman) Jan Bennen en Wietske (Wies) Bosscha en hun zoon Jantinus. Maar wanneer zijn zij daar gaan wonen ? En hebben zij de boerderij gekocht van de erven Klaas Ofrein ? En is de familie Bennen vanuit Oll’ndeever verhuist naar het Schultehuis aan de brink van Deever ? Wellicht kan de weer in Deever woonachtige zoon Jantinus (die in de volksmond altijd Maxi werd genoemd).hier enige duidelijkheid over verschaffen !

Omstreeks 1963-1964 is de boerderij eigendom geworden van een zekere familie Dijkstra. De boerderij is toen verbouwd. De familie Dijkstra vestigde in de boerderij manege “Oldendiever”. De afbeeldingen 1, 2, 3, 4, 5 en 7 zijn vlak vóór, tijdens en vlak ná de verbouwing gemaakt. De familie Dijkstra is omstreeks 1968 verhuisd naar ut Aar’mhuus an de Grönnegerweg bee Deever. Daar vestigde de familie hotel-restaurant-manege ’t Ruterhuus, De redactie heeft geen gegevens van de familie Dijkstra. Wie van de zeer gewaardeerde bezoekers van ut Deevers Archief heeft wel gegevens van de familie Dijkstra ?

Afbeelding 1

Afbeelding 2 – Links achter de boerderij is de boerderij van de familie Bult te zien.

Afbeelding 3

Afbeelding 4

Afbeelding 5

Afbeelding 6

Afbeelding 7 – Deze kleurenfoto is gemaakt op 14 maart 2003.

Afbeelding 8 – Deze kleurenfoto is gemaakt op 12 april 2010.

This entry was posted in Boerdereeje, Oll'ndeever. Bookmark the permalink.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *