De hier afgebeelde bijzonder fraaie zwart-wit foto – een topstuk – van het boerencafé van Willem Jonkers an de Gowe moet gemaakt zijn ná 1933. In dat jaar werden de rails van de opgeheven stoomtram tussen Meppel en Hoogersmilde verwijderd. Op de hier afgebeelde foto zijn geen rails meer te zien. De redactie van Ut Deevers Archief heeft de tekst in het bovenlicht van de voordeur van het boerencafé, dat links naast de voordeur was gevestigd, helaas niet kunnen ontletteren.
De hier afgebeelde foto moet in elk geval zijn gemaakt vóór april 1945. De fotograaf stond op de draaibrug an de Gowe en heeft een deel van de draaibrug mee gefotografeerd. In de dagen kort voor de bevrijding bliezen de Duitsers deze draaibrug op. Deze draaibrug is na de Tweede Wereldoorlog niet hersteld. Aannemelijker is echter dat de foto is gemaakt vóór het begin van de Tweede Wereldoorlog.
Het haltebord ‘GEEUWENBRUG’ van de N.T.M.-stoomtram heeft na de opheffing van de lijn in 1933 nog tientallen jaren aan de voorgevel van het pand gehangen.
Afbeelding 1 – Het boerencafé van Willem Jonkers in de dertiger jaren van de vorige eeuw 
Afbeelding 2 – © 2004-09-16 – Ut Deevers Archief – Alle rechten voorbehouden.
De situatie ter plekke van het vroegere café.

